Problematika budoucnosti

24. března 2014 v 21:10 | Miss No Strong |  talking
Samozřejmě nechci psát o budoucnosti v rozmezí desítek let, ale spíš "jen" let.
Ani nevím, jak na to vlastně přišla řeč, ale odpoledne jsme se pustily s mamkou do debaty o vysokých školách. Pořád jsem o tom musela přemýšlet. Jako - co se mnou vůbec bude, až budu mít po střední? Vím, kam chci jít? Existuje to vůbec? A tak jsem zabrousila na internet.

Doteď vlastně nevím, jak to na takové vysoké škole probíhá, nechápu ty "body" nebo co to je... jen vím, že se chodí na přednášky, píšou se zápočtové zkoušky, jsou i nějaké praxe a někdy je závěrečná zkouška. To je všechno :D Pořád ale tiše doufám, že nám o tom ve škole řeknou víc, protože já tomu fakt nerozumím.

Mé brouzdání internetem mě taky donutilo zamyslet se o občasně prohozených řečech našich profesorů. Tvrdí nám, že největší uplatnění budou mít lidé, které budou studovat chemii, fyziku, techniku nebo matematiku. Ale říkám si - PROČ? Proč by teda bylo tolik škol s humanitním zaměřením (např. Masarykova univerzita v Brně), které čítá práva, sociální obory, pedagogiku, filozofii apod.? Navíc jsem se dočetla, že největší uplatnění má hlavně pedagogika a práva a dobře jsou na tom i sociální obory. Tak já tyhle řeči nechápu, vážně. Nepopírám, že absolventi s technickým zaměřením nebudou mít práci - budou. A možná se jim bude hledat snadněji než nám, humanistům. Nikdo by mě nikdy nedostal na matematickou větev. Sice předměty jako je matematika, fyzika aj. uspokojivě prolézám, ale nebaví mě a nedokážu si představit, že bych se tím měla celý život zabývat.

Nakonec jsem se dívala na podíl přihlášených a přijatých. Úplně mě zabolelo, že školy, které pro mě připadají v úvahu vlastně v úvahu nepřipadají, protože procento přijetí je pod 20%. Ach, geeez. Já už se vidím, jak skončím někde na jazykovce.

Jak jsem tak projížděla různé univerzity a obory, nejvíc mě zaujala asi univerzita ve Zlíně. Ani nevím, na co jsem tam klikla, asi na humanitní obory celkově, ale po přeletění předmětů očima jsem si říkala, že tam není snad jediný předmět, který by mi vadil. Takže tohle SNAD bude perspektiva.

Samozřejmě je teď pro mě největší prioritou udělat maturitu, která mě sice čeká "až" za 2 roky, ale i tak. Vím, jak strašně rychle utíká čas na střední.

Co vy a vaše budoucnost?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lost-strength | Web | 24. března 2014 v 21:27 | Reagovat

já teda zatím nemám upřímně ani páru, kde půjdu.. Párkrát jsem nad tím uvažovala, ale nejsem si jistá, zda se uvažovaným směrem chci zabývat. Jsem v tomhle strašně nerozhodná a sama jsem zvědavá, jak dopadnu

2 Shirley <3 | Web | 25. března 2014 v 17:18 | Reagovat

úprimne, neviem ti poradiť. Sma mám ešte 1 a štvrť roka na základnej dokonca, nie som rozhodnutá ano zo strednou. Problém je, že mám predpoklady aj na humanitné vedy, aj na všetko ostatné. :/ To je tak, keď asa človek snaží byť vo všetkom najlepší, zaplatí za to. :D Ja sa teraz neviem rozhodnúť. A sú to skôr 2 mesiace, bola som odvtedy dva krát chorá po dvoch týždňoch. Výsledky prídu, neboj, mesiac je ešte málo. <3

3 Deny el Infian | E-mail | Web | 28. března 2014 v 11:02 | Reagovat

Mě by na matiku taky nedostaly :D
A s vejškou ti bohužel moc neporadím, tomu také nijak nerozumím a zatím se o to moc nestarám.
Já totiž aktuálně řeším spíš střední, protože prostě vůbec nevím kam a i když bych o jedné věděla, tak mám zas dojem, že by mi k ničemu nebyla a všichni mi to potvrdí, takže jak to tak vidím, skončím na gymplu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama