Můj nejoblíbenější zázrak

1. března 2014 v 19:47 | Miss No Strong |  talking
Dream catcher (česky "lapač snů") je podle všeho zajímavá věcička.
Skládá se z pavučinového kruhu, ze kterého potom visí několik peříček.
Údajně pochází už od původních obyvatel Ameriky (což je pár set let zpátky). Od té doby, co je spaní mým nepřítelem, jsem si o téhle věcičce něco našla a pověst o lapači snů mě uchvátila.

S tmou přicházejí sny. Dobré i zlé.
Představte si, že když spíte, začnou se nad vámi kupit nejrůznější sny, které do vás v průběhu noci vstupují - tedy se vám zdají. Pokud si ale nad hlavu (nebo kamkoliv k vaší posteli) zavěsíte dream catcher, dějí se magické věci.
Jakmile máte nad sebou sny, lapač se chová podobně jako přesívátko na písek. Zlé sny se zachytí do pavučiny a jelikož se z ní nedokáží vymotat, spolu s prvními záblesky slunce, ráno mizí. Hezké sny jsou zákeřnější. Z pavučiny se dostat umí a díky téhle schopnosti potom mohou bez dalších komplikací sklouznout po peříčkách směrem k vám.

Víte, nikdy jsem na takové věci nevěřila. Na magické předměty, ať už to byly kameny zajišťující štěstí, sílu, lásku,... anebo něco jiného.

V úterý (alespoň myslím, že to bylo úterý o.O) jsem ale našla ve schránce tohle. Zírala jsem na to, hlavou se mi promítaly ty probdělé noci a řekla jsem si - sakra proč ne.
Už první noc, kdy jsem tuhle serepetičku měla nad hlavou, se něco změnilo. Sny jsem si vůbec nepamatovala a byla jsem vzhůru všeho všudy jednou a jen na pár minut. Další den jsem si sice nic nepamatovala, ale vzbudila jsem se a hodinu nemohla usnout. Den na to jsem se znovu jednou vzbudila, ale mohlo to být tak na půl minuty. A dnešní noc?
Pamatovala jsem si sny, které se mi zdály. A nočním můram předtím se to ani zdaleka nepodobalo.

Od téhle chvíle vím, že předměty podobného typu v sobě něco mají. Když jim svěříte svoji víru, nezklamou vás a opravdu začnou fungovat.
Nemíním tohohle broučka někdy sundat.
Možná to bude zní jako strašné klišé, ale... je to jako kouzlo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lost-strength | Web | 1. března 2014 v 20:19 | Reagovat

téééda, taky jsem na to nikdy nevěřila, ale jak tak koukám, asi bych taky potřebovala někoho kdo by mi jej hodil do schránky :-D

2 Shirley | Web | 27. července 2014 v 17:06 | Reagovat

ja týmto veciam neverím, ale prídu mi strašne pekné, takže mi aspoň zdobia izbu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama