Jen samé otázky, aneb Cestování v čase?

30. března 2014 v 18:15 | Miss No Strong |  talking
Kdo si alespoň jedenkrát neřekl: "Kdybych mohl/-a, udělám to všechno jinak. Kdyby tak šel vrátit čas..."? Myslím,že nikdo. Ale kdyby byla možnost cestovat v čase, byla by opravdu tak skvělá, jak se na první pohled zdá?

Všichni z nás už určitě udělali nějakou chybu, kterou si přáli vrátit. Jen si představte, že by napravení chyb z minulosti bylo tak lehké jako lusknutí prsty. Kdo by toho nechtěl využít?
Kdyby tu ale opravdu byla ta možnost... co vedlejší následky? Co když, čistě teoreticky, by jedna napravená věc z minulosti úplně změnila to, kým jsme? Nebo by naše rozhodnutí úplně změnilo náš dosavadní život? Co bychom byli? Ukonejšení lidé, kteří se nebojí udělat chyby jen proto, že je můžeme přece napravit, ať ty chyby budou jakékoliv.
Je to ale dobře?
Vždyť bychom neměli možnost se poučit a tedy i rozvíjet. Proč se mám učit na písemku, když se někdy můžu vrátit a napsat test úplně jinak? Proč mám jít do práce dneska, když se mi tak nechce a nejradši bych zůstal v posteli, když se můžu vrátit z jiného dne, kdy budu odpočatý? Můžu ubližovat lidem, vždyť to přece všechno můžu vrátit a zachovat se jinak. Nemusím přemýšlet nad tím, co řeknu, když to následně můžu napravit. Vidíte? Všechno by bylo špatně.
A ani nemluvím o historických věcech, jako jsou války a jiné konflikty. Kdyby se stroj na cestování v čase dostal do špatných rukou, svět by už nikdy nebyl takový, jaký je teď.

Spousta lidí (většinou ženského pohlaví) využívá služby různých kartářek a věštkyň s touhou dozvědět se něco o svojí budoucnosti. A já se ptám proč..?
Dalo by se opravdu cestovat do budoucnosti, nebo má každý budoucnost ve vlastních rukou? A pokud bychom měli možnost nahlédnou do toho, co bude - snažili bychom se to ovlivnit? Měli bychom strach z toho špatného a chtěli bychom vylepšit to dobré? A navíc - neudělalo by z nás neustálé přeskakování do různých časových linií jen blázny?

Mou poslední otázkou je - proč se lidé tolik zajímají o to, co bude a pozastavují se nad tím, co bylo než aby se snažili žít co nejlépe teď, v přítomnosti?

Proč žijeme v neustálem opojení těchto myšlenek? Vždyť přece díky minulosti jsme takoví, jací jsme. Rozhodování z minulosti ovlivnilo naši osobnost. Proč se vracet a měnit sebe samého? A to, jak se chováme teď nás zase ovlivní v budoucnosti.
S budoucností se ale pojí ještě jedna otázka - věříte, či existuje vůbec osud?

Co vy si myslíte o možnosti cestovat v čase? Využili byste ho, nebo ne? Proč?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 The Wall | E-mail | Web | 1. dubna 2014 v 18:48 | Reagovat

Myslím, že máš pravdu nejen proto, že mám stejný názor. Lidé se jen snaží zbavit zodpovědnosti za své jednání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama