Ano či ne?

8. září 2013 v 19:36 | Miss No Strong |  talking
Už dlouho jsem nepsala článek k tématu týdne. Ale k tomuhle, myslím, mám co říct.

Potraty... kdo to vymyslel? Ztělesněný ďábel nebo génius?

Spousta rodin si přeje založit rodinu... a nemůže. Z různých důvodů, ať už je to finanční zabezpečení nebo neplodnost jednoho nebo obou partnerů. A na úplně druhé straně můžeme vidět slečny či ženy hubící nevinná stvoření, odkládání do babyboxů (což je podle mě "nejnevinnější" způsob, jak se zbavit dítěte) nebo POTRATY.

Kdy potrat ano a kdy ne? Nebo existuje vůbec nějaké "ano" nebo je to opravdu jen věc na zbavení se dětí?

Když to vezmeme v kostce, tak potratem se vlastně dítě zahubí. Ano, dítě, když ještě není dítě.. ale ten uzlíček by byl taky jednou dítě. Měla by být tahle vražda vůbec LEGÁLNÍ?

V některých případech rozhodně NE. Což je případ tzv. lehkých dívek (žen), které se, s prominutím, vyspí s kýmkoliv, často nezodpovědně bez ochrany a pokud to neodnesou ony (oni...) nějakou pohlavně přenosnou chorobou, tak z toho může vzniknout tohle "neštěstí". A jelikož slečnám pravděpodobně vyhovuje tento způsob života, přirozeně zátěž v podobě dítěte nechtějí, takže se objednávají a následně cupitají na potrat. Argh...

Myslím ale, že i dítě, které je nechtěně (stačí kapka a je z tebe mamka/taťka :) ) a je nějaká reálná šance, že by to rodina mohla zvládnout, by v těle matky mělo zůstat. Dokonce i když "otec" zbaběle uteče a nechá v tom maminku samotnou, ona miminko alespoň trošičku chce a má někoho, kdo by byl ochotný jí s výchovou i s čímkoliv ostatním pomoct, tak by neměla hned objednávat potrat. Ale je to individuální, samozřejmě.

Hotové neštěstí jsou "nedobrovolné" potraty. Kdy se něco stane v těle matky a o dítě přijde během těhotenství. Jen představa, že ve mně několik měsíců roste dítě a najednou je... prostě pryč, je úplně hrozná, nepředstavitelná. Podle mě je ale ještě horší, pokud dítě zemře během porodu, chvíli po porodu... nebo vlastně i dřív než rodič. Nebo pokud muži zemře žena, přítelkyně při vedení jeho dítěte na svět. Ale to je zase jiná kapitola.

V mém okolí jsem nic takového nezažila, alespoň ne, když jsem byla já na světě. Jenom vím, že jsem mohla mít 2 starší sourozence. Zdravotní problémy.

Osobně jsem proti potratům. Ale pokud je to opravdu nezbytně nutné, o dítě se nemá kdo postarat nebo jak, člověk na to není ještě tak úplně připravený (je sám dítětem nebo jak to nazvat), tak je to omluvitelné... snad.
Co vy a váš vztah k potratům?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama