Oh my.."friends".

3. června 2013 v 15:25 | Miss No Strong |  talking
OK, sice bych se měla učit (po tom, co tohle napíšu, už opravdu půjdu), ale napadla mě jedna taková věc.. co se týká odpouštění. Nějak toho mám plnou hlavu. Jakože.. proč lidi odpouštějí? Z dobroty srdce? Doufají, že se to už nebude opakovat? Čekají, že se ti ostatní změní kvůli nim nebo že je osvítí duch svatý? Nebo se jim jenom líbí, že si do nich někdo bouchá a bojí se, že bez té konkrétní osoby už by se nikdo nenašel? Pro poslední.. vždycky se někdo takový najde :)

Sama nevím, proč mám (či měla jsem) tendenci všem odpouštět. Snad z lítosti? Každý ovšem umí zahrát, jak je mu to všechno líto, nahodit psí pohled.. to je přece úplně na odkývnutí druhé šance, no ne? :)


Navíc.. vždycky jsem si hrála na Robina Hooda v ženské podobě. Ochránkyně slabých, jjj. Vždycky jsem se snažila všem pomáhat a nic závratného za to nečekala. Snad jen oplátku v miniaturní podobě, když budu potřebovat já. Samozřejmě já se pomoci dovolávala vždycky marně. Ale i přesto všechno zůstávala touha psychicky podržet ve mně. Někdy se schovala hodně hluboko, ale vždycky tam byla. Asi už to ve mně vždycky bude nebo..co já vím. Důležité je ale podotknout, že i já jsem jenom člověk a že i moje city se dají zranit, zlomit, rozdrtit. A když se to stane.. veškerá lidskost jde stranou.

Přestala jsem vkládat naděje do lidí. V to, že se změní. V to, že by byly někdy ochotní podat pomocnou ruku. Naopak. Po každé ráně se jen posměšně usměju, protože přesně to už čekám. A už nikdy nic neodpustím. Protože oni ani nechtějí, aby jim to bylo odpuštěno. Dřív jsem odpouštěla, ale nikdy jsem nezapomněla. Teď už ani neodpouštím, protože nikdo toho není hoden.
I'm not Jesus, you can't run away.

Každá chyba se tvrdě trestá, že ano? Kdekoliv. Někdo se nestane mou spřízněnou duší.. když si pamatuju, co se stalo 3 roky zpátky (tímto zdrávím svého "ctitele" :] ).. budu přítelem komukoliv.. mně může být přítelem taky..kdokoliv..ale zraď mě jednou a z černé listiny už nevylezeš :) Jedna jediná podmínka. Vstupenka do pekla? Možná.


Už se jdu opravdu učit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama