Kde je realita?

10. února 2013 v 13:46 | Miss No Strong |  talking
Podívejme se, co o realitě říká wikipedie.
Cituji:
"Může znamenat:
- skutečnost - v běžné řeči i ve filosofii to, co je, případně souhrn všeho, co je, na rozdíl od pouhých představ, iluzí, přání, možností atd.
- nemovitost, nemovitý majetek"
OK, díky Wiki. Já se přiblížím k tomu prvnímu příkladu, jestli můžu.


Je realita jen to, co vidíme očima? Kdybychom vzali v potas, že ano.. dalo by se říct, že vidíme jen všechno, co je reálné. Tady ale musím poukázat na jednu nemoc..a tou je schizofrenie. Podle výzkůmů jí trpí každý 100tý člověk. Myslím, že každý tak v kostce ví, o čem mluvím. A kdo ne, tak schizofrenie spočívá v tom, že nemocný vidí nereálné věci. Mnohdy má sebevražedné tendence, má pocit, že trpí smrtelnou nemocí, holduje si v alkoholu, uzavírá se sám do sebe.. ale nejvýznačnější jsou ty optické halucinace. ONI neumí rozeznat realitu od halucinací.

Někdo vám řekne, že jste pro něj celý svět. Žijete ve sladkém opojení lásky a zamilovanosti..a v tom nejlepším přijde rána pěstí přímo do obličeje. Padáte z růžového obláčku a nakonec tvrdě dopadnete na zadek zpět do reality. A musíte se jí podívat do očí, dřív nebo později. Realitu nám může zastínit růžový obláček zamilovanosti, může nás zaslepit cokoliv. Ale pravda stejně vždycky vyjde najevo, dřív nebo později. A realitě bude třeba se jednoho krásného dne postavit čelem.

Teď navíc věc známá jako "virtuální svět". Fejsbůky a podobné věci. Lidi zapomínají na svět venku. Nejvíc je mi líto těch dětí. Že nepoznají žádné dětství. Jen samé tablety, počítače, notebooky, netbooky, iPody,PSP..a podobně. A skutečná realita s běháním po venku a dováděním, hraní si s hračkami a opravdovým dětstvím? Už je fuč.

Myslím, že je v pořádku snít. Občasný útěk z reálného života je na místě, jinak by se z toho jeden zbláznil. I druhý, třetí, čtvrtý.. ale nic se nesmí přehánět..a musíme se snažit brát všechno jak je. I když se nám to mnohokrát nelíbí. Chce to zatnout zuby a postavit se tomu čelem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iheart-hemulkaxutebow | E-mail | Web | 10. února 2013 v 15:55 | Reagovat

Pekný článok :) A mimochodom máš krásny blog :)

2 pukina | E-mail | Web | 10. února 2013 v 23:37 | Reagovat

Hezky napsaný článek. Jo, jo, pád ze snového obláčku přímo na hubu je nejhorší. Ale musíme se otřepat a vstát, jít dál a realitě se čelem postavit, nic jiného nám nezbývá...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama