(Ne)smysl?

7. prosince 2012 v 21:58 | Miss No Strong |  talking
Jak se vůbec dá nesmysl definovat? Co to je? Pro mě třeba momentálně znamená nesmysl "konec světa". To, že lidé jsou tak neuvěřitelně hloupí a tím, že končí mayský kalendář a má dojít k přepólování planety, se hned uvažuje o konci světa? Panebože .Dobře, když už jsem tohle téma tak pěkně načnula, tak ho trochu rozšířím. Přepólovaní planety ještě nikdy nikdo nezažil a hned se mluví o neuvěřitelné apokalypse, která má zničit planetu, s čímž souvisí všechno živé a podobně. Víte co? Podle mě je to blbost. Jo, možná se něco stane. Ale že by se v jeden okamžik, zhroutil celý svět a to mělo za následek zánik lidstva? Ne, to fakt ne. A když už jsme u Mayů. Rok 2012 je pro ně rokem oslav. Je to pro ně něco jako očistný rok, hledají něco jako smysl života, snaží se žít co nejvíc duchovně, protože věří, že zrovna letos proběhne osvícení..nebo něco. Prostě, že lidé budou lepší. Bylo by to fajn. Ale je to stejně nepravděpodobné jako to, že dojde zničehonic, bez jakýchkoliv upozornění, k největšímu nukleárnímu výbuchu ever. Nebráním se tomu, že se něco stane. Ať se stane. Ať třeba začnou z nebe padat ovečky nebo tak něco... ale uvidíte, že v roku 2013 tu ještě budeme otravovat.

Tak, teď se ale vraťme k tématu týdne. Nesmysl. Já třeba vidím některé matematické rovnice jako absolutní nesmysl. Nadávám, že některé odvětví biologie jsou nesmysly, které vůbec nebudu potřebovat (no uvažujte, k čemu budu potřebovat znát nějaké šílené cizí názvy kůry? o.O).

Jsem alergická na jednu věc. Když chodím po domě, zamyšlená..a mamka mi začne nadávat, že přemýšlím o nesmyslech. Jak může vědět, nad čím přemýšlím? Já řeším ty nejzákladnější filozofické otázky a ona mi řekne, že jsou to nesmysly? Ona řeší nesmysly, jako to, co uvaří zítra na oběd.

Dennodenně jsem svědkem absolutně zbytečných a nesmyslných sporů a starostí lidí kolem mě. Vezměme to objektivně. V Africe se umírá na různé nemoci, nedostatek vody a my tu řešíme špatnou známku ve škole.Někomu umírá dítě na rakovinu (nebo někdo známý) a někdo řeší, že..já nevím, neví, co uvařit, kupříkladu. Jako jo, já se přiznám, nejsem jiná, taky řeším nesmysly..ale je to smutný..

Navíc úplně "miluju" lidi, kteří si za něco můžou sami a pak všude rozhlašujou, jak jsou strašní chudáčci, že jsou v strašné depce a nevědí, co mají dělat. A dokážou o tom mluvit neustále, třeba i týden v kuse. Víte na co to je? Na pořádnou bombu pánví po hlavě.

Ale radši asi řešme nesmysly. Protože kdyby jsme je občas neřešili, stali by se z nás, jak s oblibou říká moje mamka "tleskali a mávali". Takže asi je to i k něčemu dobré. Takže je náš život vlastně jenom jeden velký nesmysl? Né, to zase ne. Asi..myslím, že něco i má smysl. A poznám to? Samozřejmě. A jak? Tam vevnitř to ucítíš. Srdce..duše..prostě to poznáš.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laia | 7. prosince 2012 v 22:22 | Reagovat

Moc hezkej článek :D

2 Mai'tac | 7. prosince 2012 v 23:00 | Reagovat

Velmi krásné :)

3 Jan Stanislav | Web | 7. prosince 2012 v 23:39 | Reagovat

vazne lze poznat srdcem nesmysl? :)

4 mujtajuplnydenik | Web | 8. prosince 2012 v 10:05 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama